عطرهای طبیعی

امروزه سخت‌ترین و لاعلاج‌ترین بیماری‌ها، ۳عامل اصلی دارند!
۱- سـردی مــغـــز ســـر
۲- سردی استخوان
۳- ســـردی مــــعـــــده
ضرب‌المثل جالبی کرمانی‌ها خونگرم و مهربان دارند:
(گرمی دانه ناری؛ سَردی دکّان عطاری!
این ضرب‌المثل قدیمی و حکیمانه می‌خواهد بگوید. از خوردن خوراکی‌های طبع گرم نترسید، با خوردن یک دانه انار، طبع خوراکی و مزاج شما معتدل می‌شود. منتها آن‌چیزی که شما باید از آن بترسید. خوردن خوراکی‌هایی با طبع سرد هست. که استمرار مصرف آنها شما را محتاج یک دکان عطاری می‌کند. به قدری خوردن مدام سردیجات در طب اسلامی و سنتی نهی شده که حکیم خیراندیش می‌گوید: حتی برای یکبار هم لبنیات را بدون مصحل آن مثل نعناع، گردو و… مصرف نکنید.
️اما همه‌ی توضیحات چه ربطی داشت به عطرهای طبیعی گل محمدی ، گل نرگس و…

همان‌طور که گفتیم ۳عامل اصلی در ابتلا به بیماری‌های سخت و لاعلاج مؤثر است.
۱- سـردی مغـز سر
۲- سردی استخوان
۳- ســـردی مــعـده

عطر، پایه‌ی اصلی درمان!

اطباءحاذق برای گرم کردن معده و استخوان، تجویزهای مؤثری دارند. اما متأسفانه برخی از عطاری‌ها، عطر طبیعی ندارند! غافل از اینکه هیچ دارویی به سرعت عطر نمی‌تواند روی مغز سر اثر بگذارد؛ و آن را گرم کند؛ و دلیل اصلی نامگذاری حجره و یا دکّان حکیمان و اطباء به نام عطاری، همین نکته مهم و کلیدی است که پایه‌ی اصلی تمامی درمان‌ها عطر هست؛ و علت بسیاری از رخوت‌ و بی‌ارادگی، فراموشی و افسردگی، تندخباثی و سردرد، علتش همین سردی مغز است.

عطر، غذای سلول‌های مغز شماست!

با این توضیحات، شاید برخی تصوّر کنند که عطر فقط روی مغز سر اثر می‌گذارد. امّا مطلب بیش از اینهاست. علی‌رغم اینکه عطر غذای روزانه سلول‌های مغز شماست. باید عرض کنیم، پژوهشگران مؤسسه دانش‌بنیان طبیب به این نتیجه رسیدن که بو و رایحه، مستقیم بر روی DNA افراد اثر می‌گذارد؛ و سوخت و ساز و سیستم دفاعی بدن، مستقیم با بوییدن روایح تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

چقدر به سلامتی خود و اطرافیانمان اهمیت می‌دهیم؟!

حالا تصوّر کنید که بوهایی که ما روزانه با آنها سر و کار داریم و استشمام می‌کنیم، چه بلایی سرِ ما می‌آورند. بوی شامپو، صابون، مایع دستشویی، وایتکس، جرم‌گیرها، مایع ظرفشویی، خوشبو کننده سرویس بهداشتی، انواع عطر و اسپره وادکلن صنعتی، آلودگی هوا و بسیاری از بوهایی که به مرور زمان، بر روی افکار و اعمال اکثر مردم جامعه اثر گذاشته. ثمره فاصله گرفتن ما از عطرهای طبیعی، باعث شیوع بیماری‌های سردی نظیر آنفولانزا، کرونا، MS و … شده است.

برای هر مزاج، یک عطر درمانی مخصوص داریم!

شاید این سؤال مطرح شود که همه‌ی افراد که مغز سر آ‌نها سرد نیست و همه‌ی افراد سوداوی و بلغمی نیستند؟ باید عرض کنیم که باب‌طب صفراوی مزاج‌ها نیز عطر خوش رایحه بهار نارنج(ذُوالخاصِیَه) را تولید کردیم؛ و الحمدلله توفیق داشتیم برای هر مزاجی، عطری طبیعی و ۱۰۰درصد درمانی تقدیم مردم عزیز کشورمان کنیم.

خط بو، غلظت، ماندگاری، طبیعی و درمانی !

ما در مؤسسه دانش‌بنیان عطرسازی «طبیب»، دارای مدرک بین‌المللی عطرسازی هستیم؛ و برای سهولت در تبلیغ و عرضه محصولات و تبعیت از قوانین، تمامی عطرها دارای نشان سیب سلامت هستند.
ما معتقدیم عطرهای طبیعی طبیب، پیش از اینکه غذای مغز شما باشند و خواص درمانی داشته باشند؛ می‌بایست عطر باشند. یعنی دارای خط بوی قوی، خوش رایحه و ماندگاری بالایی داشته باشند. عطرهای طبیعی طبیب دارای غلظت بالایی هستند؛ به حدّی که قابلیت چندین بار رقیق شدن را دارند.

 بهبود مستمر کیفیت

بهبود مستمر کیفیت عطرها و بسته‌بندی محصولات، همواره سرلوحه‌ی فعالیت این مجموعه دانش‌بنیان است. زیرا عطرهای طبیب متعلق به افراد فرهیخته‌ای است که به معطر بودن و سلامتی خود و خانواده‌شان اهمیت می‌دهند.